Navigácia

Obsah

Projekt Osmijanko

Typ: ostatné
OsmijankoProjekt na podporu čítania detí na 1. stupni ZŠ

V spolupráci so Základnou školou v Ľubochni, konkrétne s pani učiteľkou Dašou Laukovou, sme sa podujali na projekte Osmijanko, ktorý bol určený pre podporu čítania u detí na 1. stupni základných škôl. V rámci jedného popoludnia v mesiaci apríl sa našim deťom z detského domova predstavili žiaci Ľubochnianskej základnej školy s krátkym divadielkom o priateľstve. Následne sa deťom čítalo z knihy Sofia a tekvička, a potom sa zahrali všetky deti veselé interaktívne hry, napr. Domček, domček, kto v tebe býva, zaspievali si Otec Abrahám, ako aj Keď si šťastný...

Aj to je spôsob, ako naše deti včleňovať do bežných komunít rovesníkov, ako realizovať tzv. inklúziu, ako aj búrať mosty a predsudky voči deťom z detských domovov. Lebo aj tieto deti sa chcú hrať, spievať, zažívať pekné vzťahy a priateľstvá. 

Za pekný projekt ako poďakovanie dostali od nás žiaci milé "handmade" záložky do kníh pri čítaní. 

Ešte raz ďakujeme ZŠ v Ľubochni za návštevu a milý program pre naše deti:)

Viac v nasej fotogalerii

foto-54/osmijanko-podpora-citania-so-zs-lubochna-79sk.html


Vytvorené: 26. 4. 2018
Posledná aktualizácia: 3. 5. 2018 13:39
Autor: